Na úvodní stránku

Být online - získat zaměstnání

TAMeK

2014-04-02

Internet

Přečteno: 4769

Komentářů: 0


Kampaň Get Online probíhá v týdnu od 24. do 30. března 2014. Pořádá ji sdružení Telecentre Europe s podporou Evropské komise a národních partnerů v 19 evropských státech. V České republice kampaň organizuje Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI).


Sloganem letošní kampaně, která má pomoci mladým a nezaměstnaným Evropanům získat e-dovednosti potřebné pro práci v 21. století, je: "Připrav se -- získej zaměstnání".
Místopředsedkyně Evropské komise, Neelie Kroesová, k tomu uvedla: "Digitální dovednosti jsou součástí nové gramotnosti. Když jsem vyrůstala, bylo klíčové čtení a psaní. Dnes je to hledání a kódování. Pokud toužíte po zajímavém zaměstnání, zpravidla potřebujete počítačové dovednosti a připojení k internetu."
Pořádající organizace Telecentre-Europe spolupracuje se svými členskými organizacemi (síť, jejíž součástí se nově stalo NCBI), kteří v roli národních partnerů kampaně GOW 2014 propojí přibližně 5.000 komunitních center.

Víte, že:
* V Evropě je 5,5 milionů nezaměstnaných mladých lidí, ale jen 17 % z nich má profesní on-line profil na místech jako je LinkedIn (USA, globální) nebo Xing (Německo, globální).
* Mnoho mladých lidí, kteří se zajímají o internet a denně jej používají, nemá potřebn! é související dovednosti, které by se daly zároveň využít v zaměstnání.
* Téměř všichni lékaři používají e-mail a internet ve svém soukromém životě, ale většina jej nepoužívá ke komunikaci s pacienty.

Co se bude dít během týdne "Get Online"?

Aktivity 5.000 ICT center a "GOW národních partnerů" osloví téměř 100.000 Evropanů. Akce se budou konat v těchto zemích: Bulharsko, Chorvatsko, Česká republika, Dánsko, Německo, Řecko, Irsko, Itálie, Lotyšsko, Litva, Polsko, Rumunsko, Španělsko, Švédsko.
Mezi firemní podporovatele patří společnosti Liberty Global a Microsoft. Microsoft YouthSpark poskytuje mladým lidem granty a software pro získání konkrétních, praktických e-dovedností. YouRock iniciativa společnosti Liberty Global je nová on-line služba pro mladé lidi, která identifikuje jejich skryté pracovní dovednosti a pomůže jim vybudovat profil pro lepší zaměstnatelnost.

Jak týden "Get Online" souvisí s politickým vývojem v EU?

Týden "Get Online" je součástí c! eloroční evropské kampaně na podporu digitálních dovedností "e! -Skills for jobs", kterou organizuje Evropská komise, European Schoolnet a Digital Europe. Tyto snahy jsou podporovány Velkou koalicí pro digitální zaměstnanost (Grand Coalition for Digital Jobs).

Jak se můžete připojit k aktivitám NCBI?

V rámci kampaně vyhlašuje Národní centrum bezpečnějšího internetu pro školy, veřejné knihovny, ICM, DDM a jiné organizace pracující s mládeží soutěž o multimediální tablet. Podmínky soutěže:

1. Uspořádat besedu, ve které si účastníci ověří úroveň svých znalostí v jednoduchém online testu Skillage.
2. V rámci besedy zodpovědět dvě otázky:
a) Jaké digitální dovednosti skutečně pomáhají při hledání zaměstnání, uplatnění v práci a v profesionálním růstu
b) Jaké digitální nástroje/webové stránky/online aplikace skutečně pomáhají při hledání práce a v zaměstnání
3. Zodpovězené otázky spolu s fotografií provedené besedy, kde bude vidět logo Get Online Week (ke stažení na webu www.getonline.cz) zaslat Národnímu centru bezp! ečnějšího internetu na adresu info@saferinternet.cz.

Hlavní cenou soutěže je multimediální tablet, odměnou zúčastněným jsou další hodnotné ceny. Informace o soutěži najdete na webových stránkách kampaně Getonline.cz

O Národním centru bezpečnějšího internetu

Národní centrum bezpečnějšího internetu je neziskové nevládní sdružení, založené v roce 2006 jako Online Safety Institute. V lednu 2011 bylo sdružení přejmenováno na Národní centrum bezpečnějšího internetu (NCBI). Jeho cílem je přispívat k bezpečnějšímu užívání internetu, moderních informačních a komunikačních technologií, k osvojování etických norem v online komunikaci a napomáhat předcházení a snižování možných sociálních rizik spojených s jejich užíváním. Sdružení je členem celoevropské sítě národních osvětových center bezpečnějšího internetu INSAFE a spolupracuje s mezinárodní sítí horkých linek INHOPE.

Více informací:
www.getonline.cz
www.getonlineweek.eu, #GOW14 #YouthSpark #YouRock
www.saferinternet.cz


Sdílet na Facebooku

Diskuse k článku

Přidej svůj názorZpět


Provozuje Internet mládeži, z.s.
Vytvořil Ing. Miloslav Fuček - MF SOFT
Všechna práva vyhrazena ©2012-2023
Kopírování částí webu či přebírání částí textu není povoleno bez souhlasu majitele webu.

Dnes je sobota
20.07.2024